smartlaser
oczyszczarka laserowa 50 - 200 W

Oczyszczarka laserowa
mobilna 50/100/200W

decor

Kompaktowa, walizkowa
oczyszczarka laserowa
Doskonałe rozwiązanie mobilne

oczyszczarka laserowa 200 - 500 W

Oczyszczarka laserowa
średniej mocy 200/300W

decor

Oczyszczarka laserowa o średniej mocy
Do czyszczenia różnego rodzaju zanieczyszczeń z różnych powierzchni

oczyszczarka laserowa 500 - 2000W

Oczyszczarka laserowa
wysokiej mocy 500/1000W

decor

Oczyszczarka laserowa o wysokiej mocy
Oczyszczarki o dużej wydajności
dla przemysłu ciężkiego

decor

Oczyszczarki laserowe Fiber - już teraz w zasięgu Twoich możliwości.


Czyszczenie laserowe to ekologiczny proces służący do usuwania rdzy, farby, tlenków i innych zanieczyszczeń z powierzchni metalowych. Ze względu na swoją wydajność znajduje coraz więcej zastosowań. Czyszczenie laserowe wymaga pulsacyjnego (do 500W) lub ciągłego (powyżej 1000W) lasera światłowodowego.

Ablacja laserowa występuje, gdy warstwa materiału lub powłoka jest usuwana wiązką lasera. Jest to proces stojący za wszystkimi zastosowaniami czyszczenia laserowego. 

Systemy czyszczenia laserem światłowodowym mogą usunąć dowolną warstwę za pomocą dwóch różnych metod. Albo wiązka laserowa jest ciągłą falą światła, albo pulsuje z określoną częstotliwością powtarzania. Nawet jeśli wynik jest prawie taki sam, szybkość usuwania różni się znacznie w zależności od metody. Impulsowa wiązka laserowa jest bardziej wydajna i zapewnia większą prędkość usuwania niż wiązka ciągła. I chociaż krótkie impulsy laserowe czyszczą powierzchnie szybciej, zapewniają również, że materiał znajdujący się pod spodem nie nagrzewa się zbytnio. Ponieważ ta metoda czyszczenia wykorzystuje tylko wiązkę lasera do odparowania warstwy, która ma zostać usunięta, dosłownie nie ma żadnych materiałów eksploatacyjnych. Na tym polega piękno laserów, które wymagają jedynie podłączenia do zasilania i są gotowe do pracy.
Ponadto lasery nie wykorzystują produktów chemicznych ani rozpuszczalników. To sprawia, że laserowe czyszczenie powierzchni jest jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o usuwanie rdzy i powłok. Biorąc to pod uwagę, ponieważ czyszczenie laserowe odparowuje materiały w opary, powinieneś mieć system wyciągu oparów w pobliżu lasera, aby upewnić się, że żadne cząsteczki farby, oleju lub kurzu nie zostaną uwolnione do powietrza.


Proces czyszczenia laserowego oparty jest na procesie ablacji. Technologia czyszczenia laserowego wykorzystuje silnie skoncentrowany impuls laserowy do odparowania zanieczyszczeń z powierzchni przedmiotów bez jej uszkodzenia. Czyszczenie laserowe odbywa się za pomocą uchwytu ręcznego lub ramienia robota, podłączonego do jednostki napędowej za pomocą wytrzymałego i elastycznego kabla światłowodowego


Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności


decor

Wszystkie znaki towarowe zostały użyte jedynie jako prezentacja możliwości technicznych firmy. Smartlaser.pl nie rości sobie żadnych praw ani obowiązków z tytułu przedstawienia tychże znaków. Kopiowanie, rozpowszechnianie lub w jakikolwiek sposób wykorzystanie materiałów zawartych na stronie Smartlaser.pl jest zabronione. Wszystkie teksty, zdjęcia i elementy graficzne są chronione prawem autorskim zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.